Prodaja knjig za 3. in 4. letnik gimnazije

neznan uporabnik

tema odprta - 25. avg 2006 20:17 | ogledi: 2.329 | odgovori: 15

Prodam knjige za 3. in 4. letnik gimnazije.

Lp, Zoja1

zoja1

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

25. avg 2006 20:25

Zoja 1, žal mi je ker še ne vem katere knjige potrebuje moja 4-letnica. Ko se začne pouk in dobimo spisek, pa se ti oglasim, če boš še kaj imela. Hvala Petra 1

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

20. feb 2007 7:28

ojla, Zoja, imaš še kaj knjig za 4. letnik za jesen? Sinova punca bi jih potrebovala. Lahko mi pošljejš sporočilo na ZS. marjeta65

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

20. feb 2007 12:47

marjeta65, odsvetujem nakup vnaprej, pri številnih predmetih je zdaj na voljo več različnih učbenikov, pa potem šola izbere, katere bodo uporabljali - da ne bo potem slabe volje. rimljanka

pipy_  

član od: 18.1.2007

sporočila: 46

20. feb 2007 13:55

Ja to je čisto res! Pa verjemi tudi, nekaj učbenikov se niti ne uporablja, odvisno od učitelja. Sicer so pa kakšni tudi tako dragi, da si ga raje skopiraj, saj knjigarne kar precej nabijajo cene. Ravno danes sem šla nekaj kopirat, in dala namesto 4.300 sit kot stane v knjigarni, le okoli 7 evrov za skopiranega. pipy_

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

20. feb 2007 18:53

mogoče bi vsaj tiste splošne, ki so povsod isti. Pri takih pa najbrć ne moreš zgrešiti. marjeta65

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

20. feb 2007 19:28

Kolikor vem, za vsak predmet obstoja več učbenikov in delovnih zvezkov in se po šolah dogovroijo, kaj bodo uporabljali njihovi učenci. Slovenija je ja tako velika država, da bi bilo prav smešno, da bi vsi učenci in dijaki, ki se šolajo na različnih koncih domovine, kaj šele v istem mestu, imeli enake učbenike. Lepo prosim, na Gorenjskem je matematika nekaj drugega kot na Štajerskem in angleščina v Murski SOboti bistveno drugačna od tiste v Ljubljani. Da ne govorim o slovenščini...

 

Začne se pa že v osnovni šolo, skoraj vsaka šola bo kmalu imela svoje učbenike. Pa še iz leta v leto jih menjavajo, kar je imel moj sin, čez tri leta ni bilo več dobro za hčerko...saj, razvoj gre naprej, kajne?

Pa  avtorji ja morajo zaslužit, pa založbe...(hm, pri avtorjih je zaslužek bolj tako tako, ko mi je prijateljica povedala, koliko je dobila za učbenik iz matematike, ki ga je z ekipo delala vsaj dve leti, me je skoraj pobralo - ne od favšije zaadi visokega zaslužka, pač pa zaradi pomilovanja, kako mizerno plačilo za neizmeren trud...). AMpak to je že druga tema.

Mamamia

mamamia

marjeta65  

član od: 9.2.2007

sporočila: 66

20. feb 2007 21:25

mamamia, ti si pravi mali . Popolnoma imaš prav, res je groza to s temi različnimi učbeniki . si me pa nasmejala. marjeta65

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

21. feb 2007 14:48

Ja, marjeta, čisto verjetno, da sem hudičevka....Pa malo mroamo biti, kajne, je bolj pestro?

 

Ampak si predstavljaš moj šok v knjigarni pred nekaj leti, ko sem, naivno, prosila za učbenike za četrti razred osnovne šole...Pa mi reče prodajalka: Katere? Pa jaz rečem: Za četrti osnovne šole, ne srednje. Pa ona kar naprej: Ja, ampak od katerih avtorjev, katere naslove? Jaz se še kar čudim, potem pa mi pove, da imajo tudi do devet različnih učbenikov in delovnih zvezkov za četrti razred osnovne šole....Kaj sem hotela drugega kot priti naslednji dan, s seznamom, ki smo ga dobili všoli, in ki sem ga dan prej pustila doma, v prepričanju, da v knjigarni  že vedo, kaj mi bodo za mojega šolarja dali...

In potem tako do konca gimnazije....s to razliko seveda, da brez seznama nisem šla več nikamor. Hvala bogu, zdaj je navrsti samo še študijska literatura...Mamamia

mamamia

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

21. feb 2007 15:11

...ki pa se tudi iz leta v leto spreminja. Včasih samo naslov učbenika, včasih samo zamenjajo poglavja, da te zmedejo, včasih pa celo dopišejo kak stavek, prilimajo gor novejši datum in voila...nova knjiga je tu! Beda od bede! Nazadnje je pa sploh ne potrebuješ, ker profesor tako ali tako ne predava po njej. ! jessy6

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

21. feb 2007 16:23

jessy, če govoriš o srednji šoli,........... učitelj ne predava po učbeniku. Učni načrt je predpisan za vsak posamezen predmet in vsak posamezen program, znotraj njega učitelj (ali strokovni aktiv, če je na šoli več učiteljev istega predmeta) pripravi časovno razporeditev učne snovi. Ta je vodilo pri poučevanju.

Učbeniki so večinoma namenjeni samostojnemu delu dijakov doma, včasih pa jih je (vsaj nekatere) smiselno - kar pa je odvisno tudi od načina dela učitelja, predmeta,......- uporabljati tudi pri pouku. Po mojem mnenju predvsem v 1. in 2. letniku (kar se mojega predmetnega področja tiče), ker tako dijake vodiš k boljši in bolj smiselni uporabi učbenika.   

Nikakor pa učbenik ne more predpisati niti vrstnega reda niti vsebin obravnavane snovi.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti